Exkluzivní poznávací zájezdy Facebookový profil

Tisk, rozhlas, televize

Osobní profil

          Původní profesí jsem systémový analytik a vysokoškolský učitel. Od studentských let jsem byla také externí průvodce zahraničních turistů. Vše, co jsem se do roku 1990 naučila, jsem využila v následných kapitolách svého života. Nejprve jsem si založila cestovní kancelář Dany Travel, zaměřenou na příjezdovou a kongresovou turistiku do ČR. Úžasnému pocitu ze svobodného rozhodování a z úspěšné práce se máloco vyrovná. Kdo nezažil socialismus, nepochopí. To byl splněný sen.

           Prosperující podnikání mi umožnilo v roce 1998 učinit zásadní krok – plnit si své další sny: komerční činnost opustit a vždy po důkladné přípravě už jen cestovat po světě a poznat z něj co nejvíc. Na cesty jsem sebou brala malou skupinku spolucestovatelů a i když to bylo ze zákonných důvodů pod hlavičkou mé cestovní kanceláře, už se o výdělečnou činnost nejednalo, naopak.Toto pojetí bylo výhodné pro všechny zúčastněné a také mně dovolilo poznat daleko více zemí, než na kolik bych měla individuálně. Obohatila jsem se ale jinak a nenechávám si to pro sebe.

           Navštívila jsem dosud 120 zemí. O asi 80 vypovídají cestopisy z let 1998–2011 zde na webu. Během mnohaletého cestování jsem zjišťovala, že přes záplavu informací, které se na nás valí ze všech stran, že znalosti o světě nejsou obecně příliš velké.

          Proto jsem pak ve svém životě přehodila dlouho připravovanou výhybku a z cestovky se stalo nakladatelství Dany Travel pro vydávání mých knih žánru „cesto-faktopis“. Je to druh literatury faktu, resp. populárně naučné literatury.

           Podle ohlasů soudím, že knihy jsou kromě informační hodnoty čtivé a poutavé. Text je doplněn stovkami barevných fotografií a osobním cestovatelským svědectvím. Pokud se nic nepředvídaného nestane, každý rok přibude další díl této řady.

           Cesty po jiných kontinentech už nepořádám, ale občas sama někam po Evropě vyrazím. O těchto výletech píši zde v cestopisech a také na facebooku.

Facebookový profil