Exkluzivní poznávací zájezdy

Osobní profil

Reference

Facebookový profil

 

Příběh Mexika, zemí Střední Ameriky a Karibiku

          Od Mexika po karibské země leží nádherná kulturně a historicky provázaná část světa, která dodnes prožívá vzrušující příběh, v němž se osudy jednotlivých zemí prolínají a navzájem ovlivňují. Na území Mexika se zrodily fascinující vyspělé civilizace od Olméků až po Maye a Aztéky, ale nejen ony jsou mexickým pokladem. Jsou jimi i koloniální města, tvořící srdce dnešního Mexika, či unikátní přírodní a civilizační poklady Kalifornského poloostrova a severu Mexika.

          Sedm států: Guatemala, Belize, Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika a Panama na pevninské šíji Střední Ameriky jsou země s překrásnou přírodou, dodnes živými indiánskými tradicemi a hodně dramatickou novodobou historií.

          Také v případě karibské oblasti je o čem vyprávět! Jak o ostrovních zemích Antilského souostroví se sedmi tisíci ostrovy (Bahamy, Velké Antily a Malé Antily), tak o třech malých zemích na severním pobřeží Jižní Ameriky (Guyana, Surinam a Francouzská Guyana), charakterem karibskými.

          248 stran, 500 barevných fotografií a mapek, dop. cena 399 Kč

          Knihu slavnostně uvedla Martina Kociánová, rozhlasová a televizní moderátorka a také koncerní pěvkyně-sopranistka, která Danu Trávníčkovou zná už z rozhovoru na rozhlasové Dvojce před několika lety. Vzhledem k okolnímu hluku bohužel není nahranému videu dobře rozumět, a proto pár slov Martiny Kociánové v písemné podobě:

          Proč cestovatelská legenda Miroslav Zikmund napsal předmluvu k první knize Dany Trávníčkové a také potom v Praze tuto knihu spolu s Pavlem Pavlem slavnostně uvedl. Kdysi Miroslavu Zikmundovi slavný Thor Heyerdahl řekl, aby nikdy nepsal předmluvy k cizím knihám a nikdy nepřestřihával pásku k cizím výpravám. Miroslav Zikmund, přestože byl předtím mnohokrát osloven, to udělal pouze v případě Dany Trávníčkové – poté, co si knihu přečetl.

          Knihy Dany Trávníčkové jsou jiné – učí svět znát a chápat v souvislostech. A to je nejvíc, co nám může být dáno.

          Nikdy jsem nebyla v Mexiku, ale po přečtení uváděné knihy měla pocit, jako bych jej důvěrně znala.

 

Martina Kociánová Martina Kociánová